Yaşam Koçu Sertifikası

Yaşam koçu, potansiyelimizi, olumlu olumsuz alışkanlıklarımızı farketmemizi sağlayan kişidir. Bizim en iyi versiyonumuza ulaşmamızda, vizyon ve hedeflerimizi gerçekleştirmemizde ve nihayetinde arzu ettiğimiz yaşamı sürmemizde etkili olan araçları bulmamıza ve motivasyon sağlayarak eyleme geçmemize yardımcı olan kişidir.

Koç hazır çözümler sunmaz. Koçluk, koçun ve koçluk hizmeti alanın ortak çalışması sonucu başarıya ulaşan bir süreçtir. Zaten kişiler üzerinde oluşturduğu değişim ve gelişim etkisi ve sürdürülebilirliği de bundan kaynaklanır.

Yaşam koçluğu, kişilere kendi iç potansiyellerini ve güçlerini keşfettirerek hedeflerine ulaşma sürecinde uygulanan bir yol arkadaşlığıdır. Yaşam Koçu, takım çantasına yerleştirdiği araç ve yöntemleri koçluk etik kuralları ve prensipleri çerçevesinde uygular ve insanların yaşamda gitmek istedikleri yöne, vizyonlarına doğru yol almalarına katkıda bulunur.
Koç, danışanına üç ana seviyede destek olur:

Hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemesi, fırsatları etkin biçimde değerlendirmesi, karşılan problemlerin çözülmesi,

Bunları yaparken danışanın başka olay ve durumlara da taşınabilecek yeni davranış ve düşünüş biçimleri
öğrenmesi,

Aynı zamanda da danışanın “öğrenmeyi öğrenmesi”: Koçluk ilişkisi bittikten sonra da danışanın karşılaştığı durumlardan yararlanırken öğrenmeyi de yetkinliğini geliştirmeye devam etmesi.

Yaşam koçluğu profesyonel bir koçla müşterisi arasındaki ilişkidir. Koçlar her meslekten insana yardım eder ve her ilişki birbirinden bağımsızdır.. Her uygulamanın amacı ; kişinin hedeflerine daha çok odaklanmasını ve tek başlarına yaptıklarından daha hızlı bir şekilde başarmalarını sağlamaktır. Bir koç olarak amaç ; kişilere tatmin edici, başarılı ve stressiz bir hayat için yardımcı olmaktır. Koçlar hiç kimseyi  eleştirmezler .Koçlar  Müşterilerinin ,kendi büyük kişisel potansiyellerini fark etmesine yardımcı olur. Koç tamamen müşterisine bağlıdır . İleriyi rahatça görebilmek ve  her adımda gelişmeleri  izleyebilmek için tarafsızlığını da korur.

Psikolojik danışmanlık genellikle geçmişe bakarak belirli bir sorun üstünde durur. Yaşam koçu daha bütünsel bir yaklaşım içindedir.Şu andan başlayarak bütün hayat durumu üzerinde durur. Koç her bir müşterisine hayatta ne istediği konusunda şu an bulundukları yerden gitmek istedikleri yere taşıyacak stratejiler ve taktikler önerir.Bu süreç müşterinin kişisel gelişimine yardımcı olur. Kişiler artık yalnız değillerdir, onlarla birlikte çalışacak bir  yaşam koçları vardır. Böylece kişiler daha iyi hedefler belirleyecek , ilerleme sağlayacak ve başarıya doğru koşacaklardır. Yaşam Koçları ile çalışırken herkes stresten uzak olur. Sertifikalı bir Yaşam Koçu olun. Sizin için yeni bir kariyerin zamanı geldi mi? Eşsiz deneyim ve becerilerinizi kullanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz Kendi dünyanızda bir farklılık mı yaratmak istiyorsunuz?

Koçluk en hızlı gelişen mesleklerden birisi.  Şirketler ve bireyler yaşam koçluğunun, performans ve sonuçlar üzerindeki inanılmaz etkisini tanımaya başladı. Ve pek çok insan yaşam koçu olmakla gelen bir hayat tarzını tercih etmeye başladı. Kendi çalışma saatlerinizi kendiniz seçin. Evinizde çalışın. Kendi  çalışma şeklinizi geliştirin. Eşsiz becerilerinizi ve bilgi birikiminizi bütünleştirin O halde hangi koçluk  kursunu  seçiyorsunuz? Şu an piyasada pek çok kurs var ve seçmek zor olabilir. Neden koçluk eğitimi almak istediğinizi kendinize sorarak başlamanızı tavsiye ediyoruz. Her iki programda mükemmel koçluğun , kim olduğunuz kadar ne yaptığınızla da ilgili olduğu felsefesi üzerine kurulmuştur.O nedenle biz insanları yüksek performans koçları olarak yetiştirmek için geliştiriyoruz. Koçların ,tam anlamıyla koç gibi yetişmeleri için gereken her şeyi yapıyoruz.

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı Neler Kazandırır
 
• Kendi yaşamının lideri olmayı;
 
• Vizyon, misyon ve kişisel hedeflerini tanımlamayı;
 
• Bu hedeflere ulaşmak için gerekli becerileri;
 
• Aynı zamanda sorumluluklarını da yerine getirmeyi;
 
• Verimli bir yaşam sürmeyi;
 
• Çevre ile ilişkileri olumlu yönde geliştirmeyi;
 
• Özel ve profesyonel yaşamlar arasındaki dengeyi sağlamayı;
 
• Ertelemeyi bırakıp, eyleme geçmeyi;
 
• Öz disiplin sağlamayı;
 
• Kaynaklarını daha etkin kullanmayı;
 
• Yaşamı keşfetmeyi;
 
• Yaşamla uyum sağlamayı;
 
• Yaşamı yeniden çerçevelemeyi;
 
• Güçlü gözlemler yapmayı;
 
• Yaşamı yapılandırmayı;
 
• Yaşama farkındalık katmayı;
 
• Güçlü yanları ortaya çıkarmayı
 
• Dengeye ve doyuma ulaşmayı ve ulaştırmayı;
 
• Yaşama huzur, mutluluk ve tutku eklemeyi;
 
• Yaşamdaki değişimleri geleceğe uyarlamayı;
 
• Yaşamın kontrolünü elinize alma becerileri kazandırır.
 
Yaşam Koçluğu Sertifika Programının Amacı
 

Yaşam Koçluğu  Programın amacı; işinden başını kaldıramamaktan, yakınlarına ve kendine vakit ayıramamaktan yakınan ya da hayatta ne yapmak ve ne olmak istedikleri konusunda belirsizlik yaşayan kişilerin yaşamlarını dengelemek ve yaşamlarına anlam kazandırmaktır. Yaşamı daha kaliteli hale getirmektir. Bireylerin, yaşam kalitelerini artırmak için ulaşmak istedikleri hedefleri ve bunun için hangi becerilere ihtiyaç duydukları belirleyebilmek, hazırlanan eylem planı ile pozitif enerji aldıkları aktivitelerle diğer sorumluluklarını entegre edebilmektir.
 
 
Yaşam Koçluğu Sertifika Programının Süresi

 
Program süresi 50 saattir.
 
Yaşam Koçluğu Sertifika Programına Kimler Katılabilir
 
“Hayattaki asıl isteğim birinin ne yapabileceğimi fark ettirmesidir” düşüncesinde olan herkes; yaşamında iyiye yönelik bir değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır herkes; öğrenciler, doktorlar, avukatlar, ev hanımları, mükemmel bir yaşama sahip olma şansı olduğuna birazcık bile olsa inanan, istediği yaşamı yaratmada, en güzel düşlerini gerçekleştirmede kararlı herkes; değişime açık insanlara yardımcı olabileceğinize inanan herkes; koçlarımız tarafında yeterli bulundukları taktirde programa katılabilir.
 
Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılarımıza  Mind Training Institute (MTI) tarafından Certified Life Coach sertifikası verilecektir.
 
Yaşam Koçluğu Sertifika eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için

 
 İzmir'deki Yaşam Koçluğu Eğitimi  için 0(232) 422 59 54 yada 0(535) 667 32 24 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Antalya'daki Yaşam Koçluğu Eğitimi için 0(242) 323 73 15 yada 0(505) 445 15 31 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Muğla'daki Yaşam Koçluğu Eğitimi için 0(252) 213 00 98 yada 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Denizli'deki Yaşam Koçluğu Eğitimi için 0(258) 213 0 999 yada   0(532) 100 11 65 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara'daki Yaşam Koçluğu Eğitimi için +90(312) 419 10 21 yada 90(532) 207 68 06 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu - yaşam koçluğu nedir - yaşam koçu - izmir yaşam koçluğu - yaşam koçluğu sertifika programı -

Yorumlar